Tragická noc

Zahradní chatka lehla popelem! Muž zemřel, žena unikla jen tak tak

Téma:

Požár dvou zahradních chatek likvidovali v noci ze soboty na neděli hasiči v Hradci na Chomutovsku. Při tragédii uhořel starší muž, jeho partnerku odvezla záchranka na specializované popáleninové centrum do pražské nemocnice. V chatce si muž s partnerkou pravděpodobně přitápěli otevřeným ohněm.

Krátce před jedenáctou v sobotu v noci vyjížděli hasiči do zahrádkářské kolonie v obci Hradec nedaleko Nechranické přehrady. Čtyři jednotky požár likvidovaly několik hodin. V troskách pak hasiči našli uhořelého muže.

 

"Ženě se podařilo utéct ven a s vážnými zraněními byla transportována do nemocnice," řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

 

 

Vážně popálenou ženu odvezli záchranáři sanitkou do popáleninového centra v pražské nemocnici Královské Vinohrady. Její stav je podle lékařů stabilizovaný, ale zůstává velmi vážný. Příčiny požáru hasiči vyšetřují.

 

Policie nařídila soudní pitvu, aby zjistila příčinu smrti pětašedesátiletého muže. Hasiči na místě zůstávali ještě dopoledne. Hledali stopy, které by jim pomohly objasnit, jak se požár začal šířit.

reg/Martin Kočárek TN.cz