Smrtelná nehoda

Hasičská tragédie: Pro zemřelého a zraněného kolegu chystají sbírku

Nehoda hasičské cisterny u Mohelnice - 2
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Téma:

Hasiči denně nasazují své životy při pomoci ostatním, bohužel ani jim se nevyhýbají nehody. Tragická nehoda zasáhla v pátek jednotku ze Zábřehu, při které jeden z jejich kolegů zemřel, druhý byl pak velmi vážně zraněn. Další dva se zranili lehce. Svaz hasičů nyní připravuje veřejnou sbírku, aby mohli rodinám pomoci i ostatní.

"Dovolte mi, abych s hlubokým zármutkem oznámil, že včera v podvečer cestou k zásahu na dopravní nehodu, při které měly být zraněny čtyři osoby, havarovali s cisternou u obce Libivá na Šumpersku také hasiči," uvedl ředitel hasičů Olomouckého kraje Karel Kolařík.

 

Tragédie se stala na silnici I/44, cisterna skončila po nehodě na střeše. Při strašlivé nehodě jeden z hasičů zemřel na místě, další byl velmi vážně zraněn. Okolnosti nehody zatím vyšetřuje policie.

 

"Pozůstalým po zemřelém kolegovi projevuji hlubokou upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál," doplnil Kovařík.

 

Hasiči nyní připravují sbírku pro zemřelého a těžce zraněného hasiče. "Základní organizace odborového svazu hasičů Šumperk v tuto chvíli zajišťuje veškeré náležitosti k vyhlášení veřejné sbírky pro zemřelého a těžce zraněného hasiče," zveřejnili olomoučtí hasiči na sociálních sítích.

 

 

Rodinám tak budou moci poslat peníze i ti, kteří se s nimi přímo neznají, chtějí ale pomoci a váží si práce hasičů a dalších záchranářů, kteří denně riskují, aby se jiní lidé mohli vracet v pořádku domů.

 

Na reportáž TV Nova o tragické nehodě se můžete podívat zde: 

klma TN.cz