COVID Program

Kompenzace pro podnikatele. Havlíček jednal s jejich zástupci

Karel Havlíček (ANO)
Zdroj: TV Nova
Jan Houška
Jan Houška
10.10. 2020 8:14
Téma:

Vláda připravuje program, který by měl pomoci lidem zasaženým opatřeními proti koronaviru. V plánu je pomoc pro restaurace a hotely, cestovní ruch a další obory. Program COVID Sport by se měl schválit v pondělí. Po jednání se zástupci podnikatelů to v pátek v České televizi řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

V pátek se uskutečnila konference, které se zúčastnili zástupci podnikatelů a vlády. Byli mezi nimi prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, předseda Asociace cestovního ruchu Vladimír Dolejš, šéf Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek, a za vládu také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

 

Společně pak zástupci podnikatelů a vlády probrali návrhy, které je nutné prosadit, tak aby se co nejlépe pomohlo zasaženým lidem.

 

 

Podle vicepremiéra Havlíčka je aktuálně nejdůležitější pomoc cestovnímu ruchu a restauracím. Ve špatné situaci jsou aktuálně také například kina, kryté bazény či fitness centra.

 

"Zrekapitulovali jsme, co je rozpracováno," řekl Havlíček. Uvažuje se také, že by se rozšířil program COVID Kultura, kam by se mohly zařadit i trhy a veletrhy.

 

 

Co se týče zmíněných restaurací a hotelů, tak tam se podle Havlíčka uvažuje o odpuštění sociálního pojištění. Celkově bude o gastronomii vláda jednat příští týden.

 

 

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) pro Lidovky.cz uvedl, že by mohli lidé, kteří pracují v kultuře, získat jednorázový příspěvek 60 tisíc. Nárok by měl mít každý živnostník z oboru.

 

Související témata:
TN.cz