Poničený Hrádeček

Havlovu chalupu na Hrádečku poničil vandal! Vrata posprejoval nadávkami

Filip Pultar
Filip Pultar
Aktualizováno 10.10. 2019 21:45
Téma:

Na vratech chalupy na Hrádečku, kde trávil poslední chvíle svého života prezident Václav Havel, se objevily vulgární nápisy. Neznámý vandal je tam nasprejoval zřejmě přes noc.

Hanlivé nápisy nasprejoval zatím neznámý pachatel na chalupu Václava Havla na Hrádečku. Vulgarismy se objevily na vratech stodoly u vchodu do usedlosti. Nápis o třech hanlivých slovech zřejmě v noci na čtvrtek vytvořil vandal.

 

Nápisu si všimli kolemjedoucí a nakonec vše na policii nahlásila starostka Mladých Buků Lucie Potůčková. Policisté vše zadokumentovali a pak mohli lidé z Mladých Buků hanlivá slova přemalovat.

 

Policisté případ vyšetřují jako poškození cizí věci, přičemž v tomto případě není rozhodující, jak velkou škodu vandal způsobil. Pachateli hrozí až roční vězení. Policisté žádají svědky, kteří v noci viděli někoho podezřelého, aby se přihlásili.

 

 

18. prosince 2011 na chalupě na Hrádečku prezident Václav Havel zemřel. Od té doby se tam každý rok sjíždějí stovky lidí, aby zapálili za prvního českého prezidenta svíčku nebo položili květinu.

 

Majitelka usedlosti Dagmar Havlová na začátku týdne připustila, že chce v blízkosti Hrádečku vystavět penzion včetně parkoviště a muzea. Resort má být vzdálený od Havlovy chalupy asi 300 metrů.

epa TN.cz