Zpronevěra

Hazard a dluhy. Vedoucí obchodu si podle policie ulila dva miliony!

Téma:

Soud uvalil vazbu na vedoucí prodejny v Sokolově, která stihla podle policie za čtyři měsíce zpronevěřit téměř dva miliony korun. Podle kriminalistů byla žena zadlužená a propadla hazardu. Policie ji navíc už stíhá kvůli úvěrovým podvodům.

Přestože kvůli úvěrovým podvodům ženu čeká zanedlouho soud, do křížku se zákonem se dostala znovu. Jako vedoucí obchodu s oděvy a potřebami do domácnosti. V době vánočních svátků, kdy bývá obrat nejvyšší, podle kriminalistů ve velkém okrádala svého zaměstnavatele.

 

Finanční nesrovnalosti odhalila zřejmě až povánoční inventura. Podle policistů od září loňského roku stačila vedoucí zpronevěřit skoro milion 800 tisíc.

 

Byla to právě ona, která měla jakou vedoucí prodejny denní tržbu každý den ukládat do trezoru. A poté peníze předávat pracovníkům bezpečnostní agentury. Podle kriminalistů tuto povinnost porušila celkem sedmnáctkrát.

 

 

"Finanční prostředky měla žena použít pro svou potřebu. Například na nákup různé elektroniky, splácení dluhů nebo hraní hazardu po internetu," říká policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Ženě hrozí až osm let vězení.

pez, František Nyklas TN.cz