Video jako důkaz

Hazard v centru města. Řidič kombíku předvedl celou plejádu přestupků

David Pik
David Pik
Publikováno 16. 7. 2020
Téma:

Během prázdnin na silnicích přibývá nehod - a to i tragických. A také nejrůznějších přestupků řidičů. Vyplývá to z policejních statistik. Jednoho hazardéra za volantem teď zachytila palubní kamera v Jihlavě.

Řidič kombíku nejprve předjíždí zprava v místě, kde je zastávka MHD a pruh pro autobusy, udělá myšku a další auto před sebou předjíždí ve vysoké rychlosti v místě, kde je to zakázané.

 

"Takovýhle šílenec se mi furt lepil na záda s tím, že mě na té zastávce předjel zprava a další auto přes tu zebru. Tam se míjel s autem, které jelo v protisměru a tak tak se vyhnuli," vzpomíná na vypjaté momenty ohrožený řidič Jiří Zelený.

 

Hazardér neohrozil jen ostatní řidiče, v místě je i přechod pro chodce. Naštěstí po něm v tu chvíli nikdo nešel. Video už mají policisté a reportér TV Nova jim předal i informace o riskujícím řidiči. Hrozit mu může vysoká pokuta a další postihy. "Záznam máme nyní k dispozici a jednáním řidičem se zabýváme," potvrdila mluvčí mužů zákona Jana Kroutilová.

 

 

Jen před pár dny přitom jiný šofér u Štoků na Havlíčkobrodsku předjížděl kamion na dvojité plné čáře a pak ho ještě nebezpečně vybrzdil. Kvůli zvyšujícím se počtům nehod a přestupků patří na silnicích letní prázdniny podle policistů k nejnebezpečnějším období v roce.

 

Reportérovi TV Nova se podařilo majitele riskujícího kombíku vypátrat. Co na nebezpečnou jízdu řekl? Sledujte Televizní noviny v 19:30!

pez TN.cz