Napřímo

Napřímo: ČSSD musí umět bouchnout do stolu, říká Martin Netolický

Bára Divišová
Bára Divišová
7.10. 2020 17:45
Téma:

Dohodu o nové koalici v Pardubickém kraji politici oznámili ihned po sečtení výsledků. S vítězem voleb, kterým je hnutí ANO, ale nepočítali. Hostem moderátorky Báry Divišové v pořadu Napřímo byl ve středu staronový hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

Od roku 2004 je to nejhorší výsledek pro ČSSD v krajských volbách. "Sociální demokracie musí přestat přemýšlet jako 30% strana a musí začít přemýšlet jinak," komentoval ve středu v pořadu Napřímo Martin Netolický výsledek voleb.

 

"Sociální demokracie musí hledat ke spolupráci koaliční partnery," dodal Netolický. "Je to o silných lídrech a dobrých osobnostech, kterým lidé důvěřují," naznačil Netolický důvod, proč ČSSD ve volbách neuspěla.

 

 

 

Podle Netolického za úspěch hnutí 3PK ve volbách mohlo to, že necílili pouze na koronavirus, ale také na důležitá regionální témata. 

 

"Sociální demokracie by měla velmi rychle zanalyzovat, jakým způsobem komunikovat, aby se nestala mimoparlamentní stranou," řekl Netolický k volbám do Poslanecké sněmovny, které budou příští rok.

 

Podle Netolického by měla ČSSD v parlamentu přitvrdit a postavit se hnutí ANO. "Proč platíme za stranu, která rozhazuje? Sociální demokracie má bouchnout do stolu a říct, že rozhazování bylo dost," dodal Netolický.

 

 

Zatímco vítěz voleb v Pardubickém kraji Martin Kolovratník (ANO) se chystal na jednání, ostatní strany se domluvily bez něj. Staronovým hejtmanem bude opět Martin Netolický. Ten s hnutím ANO nechce spolupracovat, protože neví, co od něj může čekat. 

 

Jeho uskupení 3PK, pod které schoval značku sociální demokracie, zaznamenalo v krajských volbách největší úspěch strany, získalo v kraji 14,76 procenta hlasů. Sociální demokracie se v pěti krajích do zastupitelstva vůbec nedostala.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh, rod TN.cz