galerie očima pejskaře

Hendikepovaní psi mají spokojený život díky těmto kolečkům

Téma:
pes

Úrazy se netýkají jenom nás lidí, ale i našich psích kamarádů. Pokud se něco takového stane a neurolog potvrdí, že pes už nikdy nebude chodit, je to obrovská rána pro všechny majitele chlupatých mazlíčků. Ale psi jsou trpěliví a rozhodně nechtějí přestat žít.

Každému psovi se může stát, že mu ochrnou, buď částečně nebo úplně, zadní nohy. Při takové nehybnosti zvíře táhne své končetiny za sebou a je jen na páníčkovi, jak se s tím popere a co bude s nemohoucím pejskem dál.

 

Péče o takového hendikepovaného psa bývá zpočátku velmi náročná. Většinou je spojena i s dalšími problémy, především s vyměšováním. Sama jsem to u svého čtyřnohého parťáka zažila. Za vše mohla výhřezlá meziobratlová ploténka. Naštěstí pes měl velké štěstí a veterinář Lukáš Duchek mu včasným operačním zákrokem pomohl. Po domácích rehabilitacích se náš Muf opět postavil na nohy. Ale není to tak vždy.

 

 

Ať už jde o psa, který se narodí bez nožiček, má poškozenou míchu, nebo je po těžkém úrazu páteře. Takového nepohyblivého pejska není potřeba hned utratit, on vás totiž miluje pořád stejně a pořád stejně chce s vámi běhat venku. Naštěstí existují psí invalidní vozíky a zvířata díky nim mohou prožít svůj život se vším, co k němu patří.

 

GALERIE: Hendikepovaní psi mají spokojený život díky těmto kolečkům

1
/
8
Zdroj: Profimedia
Hendikepovaní psi mají spokojený život díky těmto kolečkům - 1

 

Takový vozík si můžete nechat udělat na zakázku, po důkladné prohlídce a změření vašeho psa i u některých veterinářů. Ceny pro středně velkého psa se pohybují okolo dvanácti tisíc korun.

 

 

Určitě většinu z vás napadne otázka, zda to není týrání psa? Ne, není! Pes si na vozík totiž většinou brzy zvykne. Podívejte se na spokojené výrazy takto hendikepovaných psů ve videu v úvodu článku.

TN.cz/vem