NECÍTÍ SE DOBŘE

Herec Milan Kňažko má koronavirus! Nevěřte bludům, vzkázal z nemocnice

Milan Kňažko
Zdroj: Profimedia
Milan Kňažko
David Mimra
David Mimra
29.9. 2020 16:15
Téma:

Známý herec a bývalý politik Milan Kňažko má koronavirus. Pětasedmdesátiletý Slovák o svém zdravotním stavu informoval fanoušky na sociální síti. Zároveň vyzval, aby lidé nepodceňovali nošení roušek. “Nevěřte bludům,“ vzkázal z nemocničního lůžka.

Umělec na sociální síti uvedl, že za posledních pár týdnů odehrál několik představení. Zatímco diváci museli mít roušky, herci nikoliv. Milan Kňažko má pozitivní výsledek na Covid-19 už šest dní. “Stav se zhoršil a jsem v nemocnici. Vyzývám všechny, aby nezlehčovali situaci a respektovali nařízení vlády a zdravotníků,“ napsal herec.

 

Nenošení roušek není podle Kňažka projev vlastní svobody, ale bezohlednost ke svobodě těch, které tím ohrožujeme. “Nevěřte laciným exhibicionistům, že Covid-19 je jen lehká chřipka. Přežil jsem desítky chřipkových onemocnění, ale koronavirus nepřeji ani těm, kteří tyto bludy šíří,“ uzavřel herec.

 

 

 

Milan Kňažko je populární herec, který má zkušenosti i s politikou. V listopadu 1989 byl spoluorganizátorem a moderátorem listopadových mítinků v Bratislavě. Byl ministrem zahraničních věcí Slovenska. Později působil také jako poradce Václava Havla v Praze. V roce 2013 kandidoval na Slovensku na prezidenta. Nedostal se ale do druhého kola.

 

Milana Kňažka mohou čeští diváci znát například ze seriálu Ulice. Zahrál si i ve filmech Hostel, Normal, Hranaři nebo Lidice.

 

 

Veřejnost zaujal Kňažko v roce 2017, kdy postřelil na zahradě svého domu v Bratislavě zloděje. Český recidivista Pavel Novotný skončil v nemocnici a následně ho soud poslal do vězení na více než pět let. Kňažko vyvázl bez trestu, policisté uznali, že šlo o nutnou obranu.

TN.cz