Nechtěla už žít

Herečka z Pelíšků se zabila skokem pod metro. Život si chtěla vzít už dřív

Dagmar Teichmannová
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
27.4. 2020 15:19
Téma:

Půvabná herečka, která zazářila i ve filmové klasice Pelíšky, si v 39 letech vzala život skokem pod jedoucí metro. Dagmar Teichmannová (†39) se přitom pokusila o sebevraždu už dříve. Svůj život chtěla ukončit také skokem z okna, po němž jí zůstaly trvalé následky.

Osudnou se Dagmar Teichmannové 5. dubna 2020 stala souprava metra na trase linky B, zastávka Anděl. Podle informací hasičů neměla šanci střet s rozjetým vlakem přežít. "Na nástupišti zůstala ležet taška, bunda a berle," popsal deníku Blesk očitý svědek. Teichmannová o svůj život usilovala již zhruba před rokem.

 

Tehdy měla dokonce skočit z okna. Po této události prodělala několik operací, po kterých mohla chodit už jen za pomoci francouzských holí. Vnitřní utrpení, které do té doby Dášu sžíralo, se tak zřejmě ještě prohloubilo. Navíc tak přišla o milovanou práci. Herectví ji naplňovalo štěstím. "Miluju umění a rozdávat radost," svěřila se v dotazníku pro mladoboleslavské městské divadlo, které také o jejím skonu informovalo.

 

 

Právě na jeho prknech zářila 16 let. Členkou souboru byla v letech 2001 až 2017. Za tuto dobu zde ztvárnila na čtyřicet rolí z českého i světového repertoáru. Excelovala například v titulní roli Nezvalovy Manon Lescaut, Mimi v Čapkově Loupežníkovi, nebo jako Desdemona v Shakespearově Othellovi.Dagmar Teichmannovou trápilo, že svůj mimořádný herecký talent už na divadelních prknech nezúročí. K zoufalému činu si vybrala dobu, kdy byl kvůli koronavirovým opatřením provoz metra jen minimální. Trápily ji potíže v soukromé a poté i profesní sféře. Napodruhé ve snaze ukončit svůj život bohužel uspěla.

 

 

"Na místo jsme ihned vyslali záchrannou a lékařskou posádku i inspektora. Žena bohužel utrpěla zranění, která byla neslučitelná se životem," informovala mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Herci z mladoboleslavského divadla na svou kolegyni vzpomínají s láskou a jejímu rozhodnutí vzít si život nedokáží porozumět.

 

"Dáša, krásný člověk, drahá kolegyně. S Dášenkou jsme se hodně nasmály, hodně toho napovídaly. Divoká a senzibilní Dagmar… Nerozumím jejímu odchodu, je to zdrcující ztráta," prohlásila po jejím skonu herečka Ivana Nováčková z Městského divadla v Mladé Boleslavi.

 

TN.cz