zdravotní problémy

Hlavní hygienička měla zkolabovat při jednání vlády. Odvezla ji sanitka

Pavla Svrčinová
Zdroj: Profimedia, ADOLF HORSINKA / MAFRA
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 22:28
6.4. 2021 22:08
Téma:

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová měla při úterním jednání vlády zkolabovat. Schůze kabinetu se účastnila prostřednictvím videokonference z budovy ministerstva zdravotnictví, kde pro ni přijela také sanitka.

Na zdravotní problémy hlavní hygieničky při úterním jednání upozornil server Seznam Zprávy. Co se přesně stalo, však zatím není jasné. Svrčinovou měli zdravotníci ošetřit přímo v budově ministerstva zdravotnictví a následně ji převezli do nemocnice.


"Dvě posádky záchranářů zasahovaly v úterý odpoledne na Palackého náměstí v Praze u 58leté ženy. Ta byla po celou dobu při vědomí a po ošetření byla transportována do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze,“ řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

 


Pavla Svrčinová nahradila v březnu Jamilu Rážovou na pozici hlavní hygieničky. Hned na začátku však Svrčinová řešila nepříjemnost, která se týkala příspěvku na jejím facebooku. Kvůli tomu si ji předvolal i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).


Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v úterý řešila rozvolnění některých zavedených opatření. Schválila řadu změn. Od pondělí se tak otevřou některé obchody a do škol a školek se vrátí první děti. Zároveň skončí také omezení cestování mezi okresy či zákaz vycházení v noci.

 

Kabinet uvolnil některá opatření. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz