sexuální zneužívání

"Hlavoun" Vatikánu zneužil dva chlapce, rozhodl soud

Téma:

Jednoho z nejvýše postavených mužů Vatikánu kardinála George Pella odsoudil soud za zneužívání. Pokladník podle poroty zneužil v Austrálii dva třináctileté chlapce, Pell ale celou dobu vinu popíral. O délce trestu by měl soud začít rozhodovat ve středu.

Kardinál George Pell, který byl pokladníkem Vatikánu, podle poroty zneužil v Austrálii dva teprve třináctileté chlapce. Porota rozhodla o vině už v prosinci minulého roku, verdikt byl ale zveřejněn až nyní, uvádí agentura Reuters.

 

Podezření, že třetí nejvyšší muž Vatikánu zneužíval chlapce, se objevilo už v roce 2016, o rok později pak přišlo obvinění. "Jsem nevinný, tato obvinění jsou nepravdivá. Je to celé nechutné," odmítl tehdy kardinál veškerá obvinění.

 

Trestných činů se měl šestasedmdesátiletý duchovní dopustit v sedmdesátých a devadesátých letech. A to jak v Melbourne, tak ve městě Ballarat ve státě Victoria.

 

 

Odsouzení jednoho z nejdůležitějších mužů Vatikánu tak vrhá další stín na církev, která čelí kolotoči sexuálních skandálů. Po celých Spojených státech vyšetřování již odhalilo na 11 tisíc obětí, kterého se kněží dopouštěli v posledních 50 letech.
 

klma TN.cz