VYŠTĚKAL HLEDANÉHO

Hledaný muž spal v kontejneru s kartony. Policejní pes ho vyčmuchal

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 14:54
19.1. 2021 13:45
Téma:

Běžná obchůzka s policejním psem se v České Lípě nečekaně změnila v ostrou akci. Čtyřletého německého ovčáka Matrixe totiž při obhlídce okolí obchodního centra zaujal kontejner. Jeho pán pak uvnitř našel celostátně hledaného muže.

"Byli jsme na běžné obchůzce v okolí obchodního centra, jestli se tam někdo nepohybuje. Jsou tam kontejnery na kartony, pes se k nim rozeběhl a začal štěkat, což je znamení, že se něco děje, že tam něco je," popisuje událost psovod českolipské policie Petr Diviš.

 

V kontejneru byli dva muži, které vyzval, aby vylezli a mezitím přivolal další policisty. Ti vzápětí zjistili, že jeden z mužů je v celostátním pátrání a do České Lípy přijel z Nymburka. Podle policejní mluvčí Ivany Balákové bude vypátraný muž vyšetřován pro krádeže.

 

 

"Byli překvapení, že je tam někdo našel. Říkali, že tam jen přespávají a že druhý den se chystají do Prahy," řekl Petr Diviš TV NOVA.

 

Čtyřletý Matrix si tak ke svým dosud dvaceti úspěšným zásahům připsal další. "Dostal za to potom svoji hračku. A ještě něco dobrého dostane, i když byl v práci stejně jako já," usmívá se spokojený psovod.

 

Podívejte se na reportáž TV NOVA, jak se policejní štěně poprvé vydalo do města: 

 

 

zv TN.cz