práce na prázdniny

Hladáte brigádu na léto? Máte šanci, nabídka je opravdu pestrá!

Téma:

Nabídky letních brigád jsou navzdory veškerým očekáváním letos podle agentur rekordní. A ten, kdo se nebojí práce a chce si přivydělat, nemá se sháněním sezónní práce problém.

Ještě v květnu to vypadalo, že sehnat práci na léto může být pořádný oříšek a kdo zaváhá, nic nesežene. Teď už je vše jinak. Ať už chcete točit zmrzlinu, zkusit brigádu v hotelu, nebo se optat v restauraci, práci seženete celkem snadno.

 

"Zažíváme brigádnický boom. Hlavně sezonní práce, ať už jde o oblast gastronomie, stavebnictví nebo například obchod," říká ředitelka personální agentury Zuzana Lincová.

 

Pokud byste uzavřeli dohodu o pracovní činnosti - museli byste počítat s odvody na pojistné a s daňovým zatížením. "Vyplatí se sjednat si dohodu o provedení práce, kterou ze zákona můžete mít měsíčně do deseti tisíc a kdy dojde ke srážce daně 15 procent. A v podstatě tady ten čistý příjem už nemusíte nikde vykazovat," radí daňová poradkyně Štěpánka Klimentová.

 

 

Brigádníkům nabízejí i 400 korun za hodinu! Kde v předešlých měsících nabízeli nejvíc, najdete v přehledu po krajích zde.

 

A nabídky na brigádu najdete i na internetu. Tam se ale na odpověď čeká zpravidla déle, než při osobním kontaktu. Sezónní práce, jak potvrzují personální agentury, vyhledávají nejčastěji ti, kteří nepracují na plný úvazek. Dále důchodci a lidé na rodičovské dovolené. O brigády se zajímají častěji ženy než muži.

Související témata:
František Nyklas/ lud TN.cz