přehled levných hospod

Hledáte u vás levnou restauraci? Poradíme, kde se najíte za 65 Kč!

Číšník
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Většina restaurací v Česku zdražila a najíst se během oběda do sta korun je už téměř nemožné. Podle provozovatelů za to můžou dodavatelé, kteří zvyšují ceny, vyšší nároky zaměstnanců na platy a také EET. Daří se ale i české ekonomice, a tak jsou podle ekonomů Češi i ochotnější své peníze v restauracích utrácet.

Polévka a hotové jídlo. Tradiční obědové menu, které se dalo pořídit i kolem sedmdesáti korun. Ty časy jsou ale pryč. Menu seženete pod sto korun jen stěží a když, tak bez nápoje nebo polévky.

 

"Zvýšily se nám náklady od řezníků, pekařů. Zvýšily se náklady na zaměstnance," popsal provozovatel restaurace Václav Maňhal. Podle ekonomů jsou tohle ale pouze druhořadé problémy. Hlavní jmenovatelé zdražení jsou jiní.

 

"Prvním důvodem je zavedení elektronické evidence tržeb, od té se to ale očekávalo. Druhým důvodem je, že česká ekonomika je poměrně slušně rozjetá," uvedla ekonomka Markéta Šichtařová. Podle provozovatelů restaurací už levněji ani uvařit nejde. V Praze se za stovku najíte málokde, jde to snad jen v krajích.

 

 

Čtenáři TN.cz posílali své tipy na restaurace, ve kterých se dobře a levně najíte. Najdete je i ve vašem městě? 

 

"Chotěboř, restaurace U Nádraží. Jídla za lidovku a poctivá česká jídla. Není v Chotěboři lepšího místa, kde by se dalo takto najíst. Funguje od 6:00 do asi 15:00, takže jen přes obědy, ale libovka," doporučil Petr.

 

Dobře a levně se podle čtenářů najíte i v Olomouci. "Restaurant Jízdárna, kvalitní a poctivá kuchyně za rozumnou cenu meníček - pod stovku, včetně polévky," poradila Miluška.

 

 

Martina zase doporučila olomouckou restauraci U Anči: "Dávají velké porce a najíst se dá bez problému i za 65 Kč! Na výběr mají pravidelně z 12-13 jídel a meníčka mají i o víkendech. Například půlka kuřete s rýži za 85 Kč hovoří za vše."

 

V Jičíně mají chutné a levné obědy v jídelně TREFA Paříž, najdete ji na Žižkově náměstí. Levné restaurace ale jsou i v Praze. "Dobře se můžu najíst v restauraci Na Zborově v Praze 10. Hlavní jídlo od 89 Kč, dezert a voda zdarma," lákala Lucie.

 

Meníčka od 65 korun nabízejí v Hospůdce U Nečasů ve Starém Městě. Osmdesát korun zaplatíte za hlavní jídlo i s polévkou v restauraci Pohoda ve Žďáru nad Sázavou.

 

Na další zajímavé tipy se můžete podívat níže! Můžete sem také napsat svá doporučení:

On-line rozhovor

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

Související témata:
mom/Jakub Pacner TN.cz