Na stará kolena gaunerkou

"Hleďte si svého!" Žena (85) neměla v obchodě roušku, strážníka chtěla bít

Seniorka s rouškou - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 28. 3. 2020
Téma:

Už více než týden platí nařízení, podle kterého lidé nesmějí mimo bydliště bez ochrany úst a nosu. Někteří ale tento zákaz ignorují - ve Zlíně dokonce 85letá seniorka, která přitom patří k nejohroženější skupině obyvatel. Strážníka se pak pokoušela udeřit.

V pátek dopoledne vyrážela hlídka zlínských strážníků do samoobsluhy na sídlišti Jižní Svahy. "Městská policie přijala oznámení, že se tam pohybuje žena, která nemá žádným způsobem zakryty dýchací cesty a ignoruje upozornění zaměstnanců," uvedl mluvčí strážníků Pavel Janík.

 

Prodavačům měla důchodkyně nadávat, stejně jako zákazníkům, kteří se jí snažili domluvit. Když na místo dorazili strážníci, na povinnost mít zakrytá ústa a nos ji upozornili i oni. Roušku 85leté ženě dokonce nabídli, ta to ale odmítla. Marné byly i další pokusy o rozumnou diskuzi.

 

"Strážníci neuspěli ani s trpělivým vysvětlováním, že sama patří do nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a měla by tak především chránit svoje zdraví," popsal Janík. Seniorka si nakonec nabízenou roušku přece jen vzala - ale jen proto, aby s ní mrskla o zem.

 

 

To už pohár trpělivosti přetekl a hlídka ženu vyzvala, aby prokázala svoji totožnost. "Ani mě nehne. Hleďte si svojeho!" odpověděla seniorka, a tak nezbylo strážníkům nic jiného, než ji předvést na služebnu. I tomu se ale vehementně bránila a pokoušela se jednoho ze strážníků udeřit.

 

"Protože to v tomto případě po dobrém prostě nešlo, bude mít protiprávní jednání seniorky dohru před správním orgánem, kde jí hrozí vysoká pokuta. K jejímu chování nezbývá než závěrem dodat: Nepochopitelné," uzavřel Janík.

TN.cz