sexuální skandál

Hlídala žáky ve sprše: Učitelku má očistit soud, rodiče dětí jí fandí!

Téma:

Okresní soud v Olomouci se opět zabývá případem propuštěné učitelky Základní školy v Tršicích Vandy Fabiánové. Loni po návratu ze školy v přírodě s ní ředitel školy ukončil pracovní poměr. Důvodem bylo údajné sexuální obtěžování malých chlapců. Učitelka se brání a u soudu chce prokázat, že výpověď byla neoprávněná.

Ředitel Základní školy v Tršicích Jaromír Vachutka dal Vandě Fabiánové krátce po návratu ze školy v přírodě výpověď. Zdůvodnil to tím, že si tam neplnila svoje povinnosti a navíc sexuálně obtěžovala děti. Fabiánová podle svých slov jen dbala na hygienu malých chlapců. Ředitel ale míní, že to s požadavky přeháněla - hlavně tím, že je navštěvovala ve sprchách.

 

"Pokládám si jednu otázku, že kdyby to bylo přesně naopak, tzn., že jestli by se jednalo o pana učitele, který by se tímto způsobem zavíral samostatně do umýváren, bral si tam holčičky, jestli by tohle probíhalo tak, jak probíhá," prohlásil Vachutka.

 

 

Vyhozená učitelka se zase brání tím, že je sama matka a moc dobře ví, jak děti bez dohledu rodičů hygienu odbudou. Krok ředitele rozhněval i rodiče žáků. Drtivá většina z nich chodí oblíbenou učitelku podporovat k soudu. Postavili se za ni peticí i tím, že své děti od září přehlásili z tršické základní školy do nedalekých Doloplaz, kde Fabiánová vyučuje.

 

"Trváme na žalobě o neplatnosti výpovědi a doufáme všichni, jak rodiče, tak děti, tak já, že se jednoho dne do Tršic vrátíme," svěřila se Fabiánová.

 

Jestli se oblíbená učitelka do tršické základní školy vrátí, možná napoví 14. březen. To bude soud, kde se řeší její výpověď, pokračovat. A vypovídat budou její bývalé kolegyně, které s ní byly na škole v přírodě.

Petr Zapletal/ lud TN.cz