Vážná situace

Hlídka si myslela, že na přechodu zastavil opilec. Vše bylo ale jinak

Hypoglykemické kóma
Zdroj: Policie ČR, Getty Images
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 29. 5. 2020
Téma:

Ve středu krátce po druhé hodině odpoledne vyjížděla hlídka pražských policistů k případu muže, který stál s autem na přechodu pro chodce a na jakékoli výzvy strážníků nereagoval. Vypadalo to, že je pod vlivem alkoholu nebo drog. Vše bylo ale úplně jinak.

"Policisté si všimli, že je řidič silně zpocený, skoro se nehýbe a vůbec není schopný žádné komunikace. Kvůli podezření, že je v ohrožení života, rozbila hlídka okno a snažila se mladíka z auta vytáhnout,“ řekla policejní mluvčí Hana Křížová.


Ten se však začal bránit, proto museli muži zákona použít donucovací prostředky a za pomoci hmatů ho z auta vytáhnout. Zároveň zjistili, že má na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu a kanylu, která mu vedla do nohavice.

 


Hlídka na místo okamžitě přivolala zdravotníky. Bylo jasné, že se nejedná o zdrogovaného nebo opilého řidiče. Záchranáři mu ihned podali nitrožilní roztok pro diabetiky. Mladík se během chvilky probral a začal komunikovat.


"Policistům sdělil, že od cca 13 hodin si nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu,“ dodala Křížová.


Hlídka muže podrobila testu na alkohol, který byl negativní. Nepotvrdila se ani přítomnost drog. Díky včasnému zásahu se ho podařilo zachránit.

TN.cz