Dálnice v USA

Hlídka se nestačila divit. Po dálnici se řítil pětiletý chlapec

Malý řidič
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Zatímco u nás si děti předškolním věku užívají bezstarostné roky především hraním si s kamarády nebo účastí v prvních kroužcích, v USA je tomu trochu jinak. Pětiletý chlapec si tam totiž "vypůjčil" rodinné auto a jeho výlet skončil až ve chvíli, kdy ho policie zastavila na dálnici.

Hlídka ve státě Utah si všimla podezřelého SUV, které kličkovalo mezi pruhy rychlostí asi 50 kilometrů v hodině. Rozhodla se ho tak zkontrolovat, na jejich výzvy řidič skutečně spořádaně zastavil. O to větší šok zažili, když zjistili, kdo sedí za volantem. Informoval o tom portál BBC.

 

Podezřelou jízdu měl na svědomí teprve pětiletý Adrian, který hlídce řekl, že si jel koupit Lamborghini. Z domu ujel poté, co se pohádal se svoji matkou, která mu luxusní vozidlo odmítla koupit. Obchod se tak rozhodl vyřešit po svém.

 

"Rozhodl se, že si vezme auto a odjede do Kalifornie. Na nákup mu ale část peněz chyběla, protože měl v peněžence jen tři dolary," popsala policie Utah pokus o nákup auta, jehož nejlevnější model stojí asi 180 tisíc dolarů.

 

 

Záběry z palubní kamery ukazují, že Adrian lehce kličkoval pruhy, dálniční policie si tak myslela, že řidičovi něco je. Na videu je pak slyšet policistu, jak se ptá chlapce na věk. "Kolik ti je let? Tobě je pět? No páni," říká zaskočený policista.

 

Chlapec při jízdě seděl na úplném okraji sedadla, aby vůbec dosáhl na pedály. Zadržen byl asi pět minut jízdy od jeho domova. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, nyní bude záležet na tamních žalobcích, zda se rozhodnou obvinit Adrianovi rodiče. Podle policie by se děti nikdy neměly ke klíčům od vozidla dostat.

 

Podívejte se na video z chlapcovy jízdy:

Související témata:
TN.cz