Prázdninový inspektor

Hluboká nad Vltavou není jen zámek. Inspektor prošmejdil i široké okolí!

Michaela Klárová
Michaela Klárová
26.6. 2020 19:05

Prázdninový inspektor se tentokrát vydal do Hluboké nad Vltavou - klenotu jižních Čech. Navštívil nejen vyhlášený zámek, ale i podzámčí - jak místo v naší inspekci obstálo?

Ozdoba Jihočeského kraje - tak Jihočeši přezdívají Hluboké nad Vltavou. Město leží po obou březích řeky, kterou má v názvu. Žije tady přibližně pět a půl tisíce obyvatel a prý se tu mají jako v pohádce. Tak se pojďme podívat.

 

Doslova pohádkový je zámek, který městečku dominuje. Pokud sem přijedete autem, můžete zaparkovat přímo na náměstí – cena devadesát korun na celý den. Do strmého kopce k zámecké zahradě můžete vystoupat pěšky anebo můžete využít turistický vláček. Jízda pro dospělého stojí 50 korun, děti platí o 20 korun méně.

 

 

Zámek známý z pohádek

 

Interiéry zámku, ale i přilehlý park se objevily v několika pohádkách. A mnoho slavných osobností si tu řeklo své ano. Ten, kdo chce zámek navštívit, může vybírat z pěti prohlídkových tras.

 

V areálu zámku se nachází i jedna z nejvýznamnějších galerií u nás - Alšova jihočeská.

 

Romantika plnými hrstmi

 

Anketa

Jak se vám líbilo v Hluboké nad Vltavou?

Hlasovalo 177 lidí.
Hned pod zámkem je rozsáhlý park vybízející k romantické procházce pod korunami stromů. Romantická je ale i zámecká vyhlídka, která nabízí fantastický výhled. "A mně z toho fantasticky vyhládlo," přiznává inspektorka TV Nova.

 

Pokud nemáte vlastní svačinu, podzámčí nabízí nepřeberné množství gastrozážitků v různých cenových relacích. Od párku v rohlíku za pětadvacet korun po běžné restaurace.

 

Jídlo za lidovku i za pořádný balík. A pak na plovárnu

 

"Hotovky máme od sto korun až do sto padesáti korun. Máme minutky, který stojí okolo dvou stovek, můžete si samozřejmě dát i biftek za nějakých šest set korun. Máme ale i dětská jídla a dezerty, ty jsou okolo stovky," vyjmenovává personál jedné z restaurací.

 

 

Osvěžení v horkých dnech nabízí plovárna. Vstupné je symbolické. Dospělí zaplatí šedesát korun, děti deset a důchodci projdou zadarmo. Pokud se obloha zatáhne, rodiny s dětmi uvítají návštěvu hlubocké zoo s více než třemi sty druhy zvířat.

 

Lovecký zámeček vedle zoo, úleva na čistých záchodech

 

Zoo těsně sousedí s loveckým zámečkem, kde je muzeum lesnictví a myslivosti. Cesta zpět do centra je dlouhá zhruba tři kilometry.

 

Ceník zoo a plovárny:

 

 

Inspektorka TV Nova při svých toulkách objevila hned několikery veřejné záchodky, kde si návštěvníci mohou ulevit. Všechny byly čisté.

 

Bohaté sportovní vyžití

 

Na okraji města najdeme rozsáhlý sportovní areál, kde je golfové hřiště, dětské hřiště a adrenalinový park. Úplnou novinkou je ferrata nad řekou. Ta je zatím dlouhá 150 metrů, ale jde zatím o první úsek, odvážlivci se mohou do budoucna těšit na dalších 200 metrů. A pokud půjde vše dobře, bude zdejší ferrata nakonec nejdelší v republice. Vybavení si lze půjčit na místě.

 

Nechybí ani cyklostezky, stojany na kola skoro na každém kroku.

 

Závěrečné hodnocení

 

"Hluboká nad Vltavou je skutečně krásné město. Nezbývá než dát zlato," zakončila prohlídku jihočeského klenotu prázdninová inspektorka.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

pez TN.cz