výjezdy hasičů

Hned několik požárů vypuklo v neděli v Česku. Na Šumpersku uhořel muž

Petr Bača
Petr Bača
17.1. 2021 20:45
Téma:

Také v neděli vyjížděli hasiči k zásahům po celém Česku. Hořet začal například dům v centru Prahy nebo pergola ve Zlíně. Vše se obešlo bez zranění. Jednu oběť si ale vyžádal požár rodinného domu v Lošticích na Šumpersku.

V rodinném domě v Lošticích začalo hořet v neděli před půl desátou dopoledne. "K požáru vyjely čtyři jednotky, které po příjezdu zjistily, že hoří bytová jednotka v prvním patře rodinného domu," přiblížila mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.


Jeden z obyvatel domu stihl před plameny utéci ještě před příjezdem hasičů. Druhý zůstal vevnitř. Hasiči muže našli v jednom ze silně zakouřených pokojů. Oheň jej těžce popálil a muž nedýchal. Na místo přiletěl vrtulník, který ho měl převézt do popáleninového centra v Ostravě.


"Při nakládání pacienta do vrtulníku došlo k další zástavě oběhu, pacienta se nám již podruhé nepodařilo zresuscitovat," řekla mluvčí olomouckých záchranářů Lucie Urbanová.
Požár se podařilo uhasit za pár minut. Podle předběžných odhadů bude škoda na rodinném domě více než půl milionu korun.

 


V centru Prahy požár na dvě hodiny přerušil provoz tramvají v ulici Ječná. Hořelo ve vybydleném domě v rekonstrukci. Z budovy stihli utéct čtyři lidé. Hasiči oheň dostali pod kontrolu za několik minut. Příčinou byla neopatrná manipulace s otevřeným ohněm. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.


A zřejmě závada na elektroinstalaci způsobila požár v Holešově na Zlínsku. Nad ránem tam hasiči úspěšně bojovali s požárem pergoly a střechy rodinného domu. Škoda se předběžně odhaduje na 200 tisíc korun.
 

rod TN.cz