Událost v Jeseníkách

Hoch (1) se vážně zranil v Jeseníkách, policie naléhavě hledá svědky!

Lyžování na Hlinsku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 8. 1. 2020
Téma:

Policisté ze Šumperska mají na stole neobvyklý incident, při němž se ve skiareálu Kouty v Jeseníkách minulý týden vážně zranil ani ne dvouletý chlapec. Naléhavě hledají svědky, kteří jim mohou s objasněním události významně pomoct.

Vše se stalo na Silvestra, asi hodinu po poledni. "Díky nedostatečné sněhové pokrývce a naprosto katastrofálnímu přidělání lyžařských branek došlo při poryvu větru k uvolnění jedné z nich. Bohužel jsem zrovna v ten moment procházel okolo školy se svým 22měsíčním synem a ta uvolněná branka mu velmi ostrým hrotem a velkou rychlostí vletěla přímo do obličeje a způsobila velkou tržnou ránu, která musela být bohužel operována," popisuje na facebooku Ondřej Loudil.

 

Tvrdí, že branka uletěla z jedné ze dvou lyžařských škol, které tu byly v provozu. Zraněné batole skončilo v olomoucké fakultní nemocnici.

 

 

Případem už se zabývá i policie. "Celá věc je momentálně ve stádiu prověřování, zjišťujeme veškeré okolnosti a prověřujeme, zda nedošlo k protiprávnímu jednání," potvrdila na dotaz TN.cz policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Zároveň žádá všechny turisty, kteří na Silvestra v Koutech nad Desnou byli a mají fotky či záběry z doby incidentu nebo před ním, aby se policistům přihlásili.

 

 

"Ozvat se můžou buď na tísňovou linku 158 nebo přímo kolegům z oddělení Velké Losiny na číslo 974 789 501," prosí Vybíhalová.

 

Uzavřela, že konkrétní právní kvalifikace zatím nepadla a nikdo tak momentálně není z ničeho podezřelý.

TN.cz