Nezletilý řidič

Hoch (13) ujížděl před policejní hlídkou, zastavila ho až nehoda!

Teenager za volantem Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Ostravští policisté krátce před nedělní půlnocí pronásledovali ulicemi krajského města řidiče, který jim odmítl zastavit. Uprchlík po chvíli havaroval a překvapení muži zákona za volantem objevili teprve třináctiletého školáka.

"Nestandardní způsob jízdy osobního vozu upoutal pozornost ostravské hlídky zhruba hodinu před nedělní půlnocí," upřesnila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

Když ovšem chtěli policisté auto zastavit a zkontrolovat, řidič místo brzdy sešlápl plyn a začal ujíždět. Jeho úprk skončil ve chvíli, kdy kvůli vysoké rychlosti nezvládl řízení.

 

"Auto vyjelo mimo komunikaci a narazilo do betonové části blízkého stojanu. Posléze policisté ve voze za volantem objevili teprve třináctiletého chlapce," popsala překvapení zasahujících mužů zákona Holčáková.

 

 

Teenagerovi se naštěstí nic nestalo, testy na drogy i alkohol byly negativní. Policisté nyní zjišťují, kde chlapec auto vzal a komu patří.

 

V Ostravě jde v poslední době už o několikátý podobný případ. Naposledy se policistům podobný "úlovek" povedl 19. dubna, kdy za volantem auta objevili také teprve třináctiletého chlapce - ten navíc vezl další čtyři podobně staré kamarády.

Související témata:
pez TN.cz