Alergická reakce?

Hoch měl z koupací pěny rudé fleky, drogerie ji stáhla z regálů!

Plačící dítě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Regina Zajícová
Regina Zajícová, Petr Zelený
Publikováno 26. 11. 2019
Téma:

Když si synek Sabiny Papalové minulý týden vybral v drogerii z řetězce dm koupelovou pěnu, těšil se na zábavné koupání. Místo toho se očista zvrhla v noční můru. Chlapci totiž po jejím použití na těle vyskákaly velké rudé fleky.

"Po chvíli koupání začal plakat, že (pěna) štípe. Potom zůstal celý jakoby spálený. Já měla ruce také celé červené, jak jsem je měla ve vaně, štípe to teda pořádně," popsala Sabina z Trnavy minulou středu na svém facebooku. Zároveň nabádá ostatní rodiče k opatrnosti.

 

Po necelém týdnu má její status 42 tisíc sdílení a bezmála sto komentářů. Podle fotografie, kterou žena uveřejnila, je "viníkem" koupací pěna SauBär z limitované edice Mango a Papaya s medvídkem a myškou na obalu.

Redakce TN.cz oslovila s žádostí o vyjádření přímo drogerii. "Všechny naše kosmetické výrobky podléhají přísným kritériím celoevropsky platného nařízení o kosmetických přípravcích a jsou pravidelně testovány a kontrolovány. Skutečnost, že jednotliví spotřebitelé mohou být alergičtí na určitou složku, není otázkou kvality, ale osobní intolerance. Dostupné informace, které máme k tomuto případu k dispozici, naznačují, že se pravděpodobně jedná o alergickou reakci, a mělo by se jednat o ojedinělý případ," uvedl mluvčí dm Jiří Peroutka.

Doplnil, že drogerie nicméně pro jistotu vzorky koupací pěny nechá mimořádně zkontrolovat.  Mluvčí slovenské pobočky drogistického řetězce Nicol Noseková doplnila, že událost už řeší zdejší Úřad veřejného zdravotnictví. A dodala, že problémový výrobek byl stažen z prodeje.

TN.cz