Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 6. 2018
Dva zranění

Hochy v Třinci zranil blesk! Uhodil do stromu, pod kterým se skryli

Bouřka
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Dva chlapce v Třinci zranil blesk, který sjel zřejmě po kmeni stromu, pod kterým se před bouřkou ukryli. Poté uhodil do jednoho z hochů a vážně ho zranil. Do nemocnice ho přepravil vrtulník, druhého chlapce odvezla sanitka s poraněním nohy.

Neštěstí se stalo před 17. hodinou v třinecké čtvrti Kanada. Chlapci se podle portálu idnes.cz ukryli před bouřkou pod stromem na okraji lesa. Do jeho koruny ale udeřil blesk, sjel po kmeni a zasáhl 13letého chlapce.

 

"Chlapec, který byl zraněn nejvážněji, utrpěl vážné popáleniny a ztrácel vědomí. Po prvotním ošetření jsme ho v život ohrožujícím stavu vrtulníkem převezli do ostravské fakultní nemocnice," citoval portál mluvčího záchranářů Lukáše Humpla.

 

 

Zraněn byl i 14letý chlapec, který dostal sekundární zásah ze země. Měl zraněnou nohu, záchranáři ho přepravili do třinecké nemocnice sanitkou. Třetí, o rok starší hoch zranění neutrpěl, záchranáři ho ošetřovat nemuseli.

 

Podobný případ se v Třinci stal loni v červenci. Blesk udeřil do 15letého chlapce, o jeho život dlouhé minuty bojovali svědci a poté i záchranáři. Těm se nakonec podařilo ho oživit a převezli ho do ostravské nemocnice.

epa TN.cz
Reklama