odporná nenávist

Hnus, hoďte na ně granát! útočí lidé na prvňáčky z Teplic

Prvňáci z Teplic
Zdroj: Hatefree.cz/denik.cz

Šestileté děti z teplické základní školy se staly terčem brutálních urážek a dokonce výzev k likvidaci. Stalo se poté, co regionální noviny zveřejnily fotku třídy prvňáčků, kterou tvoří převážně Romové a Arabové. Nenávistné komentáře šokovaly nejen vedení školy.

Fotku vydal regionální Teplický deník 1. listopadu v rámci seriálu „moje první školní tablo“, ve kterém zveřejňují první společné fotky prvňáčků z českých základních škol. 20 dětí s učitelkou a dvěma asistentkami se staly ale prakticky vzápětí terčem odporných ataků na sociálních sítích, jak upozornil web Hatefree.cz.

 

Snímek totiž sdílela nacionalistická facebooková skupina Neklan (nyní už nedostupná). „Třída plná teroristů!“, „ZŠ Plynárenská, řešení se přímo nabízí“, „Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko“, předháněli se v nenávistných komentářích čtenáři.

 

GALERIE: Nenávistné komentáře na adresu prvňáčků

1
/
4
Zdroj: Hatefree.cz/denik.cz
Prvňáci z Teplic

 

Vedení školy reakce šokovala. „Nenapadlo mě, že se spustí taková vlna,“ komentovala situaci ředitelka školy Marcela Prokůpková. Podle ní spolu děti vycházejí dobře a nevnímají mezi sebou rozdíly. Škola si naopak arabské žáky i jejich rodiče pochvaluje. Většina dětí je z rodin lékařů z místní nemocnice.
 

Škola v Plynární ulici má pověření Ústeckého kraje, aby organizovala kurzy češtiny pro cizince. Docházejí do ní i děti cizinců z jiných teplických škol. Docházejí do ní Vietnamci, Číňané, Syřané nebo Iráčané.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanovali mě a učitelka mi nepomohla!

TN.cz