Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2018
Děsivá diagnóza

Holčičce (2) narostly chlupy i prsa! Zachránilo jí to život, tvrdí matka

Brynnleigh Shepherd - 2
Zdroj: facebook
Malá Brynnleigh si už ve dvou letech prošla peklem

Když začaly dvouleté dívence růst chlupy na intimních místech, její matka se zděsila. Diagnóza ale byla mnohem horší, než by si myslela. Holčička trpěla rakovinou vaječníku a začala předčasně dospívat. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Letos v říjnu Brynnleigh oslaví páté narozeniny. Vůbec to tak ale nemuselo být. Když byly dívence pouhé dva roky, začalo jí růst pubické ochlupení a zvětšovat se prsa. "Byla jsem zděšená. A pak se začala chovat zvláštně vždy, když jsem měla menstruaci," popsala její matka pro portál The Sun.

 

Brynnleigh sice nemenstruovala, ale měla premenstruační syndrom spojený s výkyvy nálad. Když ji matka vzala k doktorovi, nejdříve si myslel, že má jen zácpu. Po různých vyšetřeních ale lékaři zjistili, že dívenka trpí rakovinou. Na pravém vaječníku měla maligní nádor.

 

"Naprosto mě to šokovalo. Jen jsem přikyvovala, když mi to doktoři říkali, ale nevnímala jsem je. Honilo se mi hlavou, jak je možné, že v mé malé holčičce je tak obrovský nádor," vypráví Breeanna. Dívenka podstoupila operaci, při které jí chirurgové rozřízli břicho a tumor odebrali.

 

 

14

GALERIE: Brynnleigh Shepherd

Zdroj: facebook

Brynnleigh Shepherd - 4

Hodnocení:

 

Následné testy potvrdily, že nádor byl opravdu rakovinný. Brynnleigh se ale okamžitě ulevilo. "Bylo to úžasné. Během několika dní byla zpátky na nohou a vedla si výborně," doplnila Breeanna. Teď musí dívka docházet na pravidelné kontroly, zatím je ale vše v pořádku. I "puberta" znovu odezněla.

 

 

"Musí na krevní testy a sken každých šest měsíců. Také chodíme k endokrinologovi, který sleduje hodnotu jejích hormonů, abychom měli jistotu, že jsou správné pro její věk. Ale obecně se jí daří dobře. Je skvělá. A dnes vím, že ty příznaky jí vlastně zachránily život," uzavřela Breeanna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zákeřná rakovina vaječníků: V těle se může dlouho skrývat!
Rakovina u žen souvisí s věkem otce při jejich početí, tvrdí vědci

epa TN.cz