Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

šťastný konec

Holčička (1,5) se topila v rybníku, selhaly jí základní životní funkce

Strašlivý horor prožila v úterý rodina ze Štramberku na Novojičínsku. Malou holčičku objevili v rybníku za domem, dívce selhaly životní funkce. Díky spolupráci svědků a operátorky a následném oživování záchranáři se jí naštěstí podařilo oživit.

Moravskoslezští záchranáři vyjížděli v úterý v podvečer k velmi závažné události na Novojičínsku. "Po půl šesté přijali pracovníci operačního střediska ZZS tísňové volání ze Štramberku, kde došlo k tonutí dítěte," potvrdil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Na místo okamžitě vyrazila posádka RZP z Kopřivnice, kvůli vážnosti případu také vzlétl vrtulník z Ostravy.

 

Holčičku ve věku jednoho a půl roku nalezli svědci v rybníku za domem, kde bydlela. "Vlivem tonutí u ní došlo k selhání základních životních funkcí a operátorka ZZS vedla svědky na místě k telefonicky asistované neodkladné resuscitaci," doplnil Humpl.

 

Záchranáři, kteří dorazili na místo, museli následně pokračovat v nepřímé srdeční masáži, po několika minutách přišla první úleva, když se podařilo u dítěte obnovit krevní oběh. Holčičku následně záchranáři napojili na umělou plicní ventilaci a kvůli podchlazení ji také pořádně zahřáli.

 

 

"Po provedení všech nezbytných úkonů v rámci přednemocniční neodkladné péče byla pacientka letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice," dokončil Humpl.
 

klma TN.cz