Chlupatý zachránce

Holčička (2) zmizela z pískoviště, vypátral ji psí hrdina Majk

Pes Majk
Zdroj: Policie ČR
Policejní pes Majk dítě vyčmuchal do dvaceti minut
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 24. 7. 2019
Téma:

Dvouletá holčička byla s maminkou na pískovišti v Hodoníně. Když ale žena zřejmě nedávala pozor, dítě zmizelo a nedařilo se ho nikde najít. Na místo proto dorazily policejní hlídky včetně psovoda se psem Majkem, který ztracenou holčičku během chvíle vyčmuchal.

Příběh se šťastným koncem se odehrál v úterý odpoledne na pískovišti v Hodoníně. Dvouletá holčička tam vyrazila se svou maminkou. "Matka jí zřejmě nevěnovala dostatečnou pozornost a holčička se z místa vzdálila. Když se matka po ní po nějaké době začala shánět, už ji nikde v okolí nenašla a zavolala policisty," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Na místo dorazily čtyři hlídky, doprovázel je i psovod se svým psem Majkem. Policisté prohledávali blízké i vzdálenější okolí, holčičku se ale nikde nepodařilo najít. Jejich čtyřnohý kolega však byl při hledání úspěšnější.

 

Zachytil její stopu a neomylně se jí držel. Dovedl psovoda k nedalekému bytovému domu a čumák ho nasměřoval až do sklepa. Tam policisté holčičku skutečně našli. Byla zdravá a v pořádku, takže ji okamžitě předali její matce.

 

 

"Poděkování patří všem zúčastněným policistům za jejich rychlou reakci, zejména pak policejnímu psovodu a jeho svěřenci. Od přijetí oznámení do nalezení dívky uběhlo přibližně 20 minut," dodal mluvčí policie.

TN.cz