Těžké následky

Holčička rozebrala hračku, teď ani nemůže dýchat! Máma varuje

Kerrie a Kelsie Heath
Zdroj: reprofoto Daily Mirror/facebook
Kelsie musí na řadu operací
Téma:

Už pět let se malá Britka potýká s následky nevinně vypadající nehody. Když jí byly tři roky, dokázala z jedné hračky vyndat baterku, kterou si strčila do nosu. Měla ji tam několik měsíců a vypouštěná kyselina jí popálila přepážku i sliznici

Kelsie Heathové byly tři roky, když se jí povedlo odstranit krytku, která na jedné z hraček chránila baterie. Malou baterku si pak strčila do nosu tak hluboko, že si toho její pěstouni nevšimli. Vše začali řešit až po několika měsících, kdy se Kelsie začalo špatně dýchat, píše portál Daily Mirror.

 

"Až poté si její pěstouni všimli, že se něco děje. Když pak lékaři našli v jejím nose baterku a vytáhli ji, byla celá zrezlá. Najednou bylo jasné, jak moc Kelsie ta baterka ubližovala," popsala Kerrie Heathová, která holčičku po tomto zákroku adoptovala. Rodina žije nedaleko britského Loughborough.

 

Kyselina, která z baterky unikala, poleptala Kelsie sliznici a přepážku. Dýchá s velkými obtížemi a má velké bolesti při kýchání nebo smrkání. Po Novém roce ji čeká několik operací, při kterých jí chirurgové zaplní otvor, který baterka "vypálila" a přepážku obnoví.

 

 

"Nebude to lepší, dokud nepůjde na operaci. Původně jsme chtěli, aby měla první zákrok v pěti nebo šesti letech, ale nakonec lékaři rozhodli, že je na to moc malá," uvedla Kerrie, která se teď snaží varovat ostatní rodiče, aby se už nic podobného žádnému dítěti nestalo.

 

Podívejte se, jak baterka reaguje v kontaktu s masem:

Související témata:
epa TN.cz