galerie Těžká nemoc

Holčička trpěla vážnou nemocí: měla mozek mimo hlavičku

Holčička se narodila s mozkem mimo hlavičku
Zdroj: facebook
Téma:

Osmiměsíční holčička se narodila s mozkem mimo lebku. Minulý týden zemřela v náruči své matky, která popsala poslední chvíle života její dcerky. Než holčička zemřela, jako poslední viděla svou maminku.

May Rose Gibney ze Severního Irska se narodila s mozkem mimo lebku. Holčička trpěla encefalokélou, jedná se o vrozenou vadu neurální trubice, která má vliv na tvorbu mozku a míchy během těhotenství. May Rose se však nedokázala trubice úplně uzavřít a mozek se jí začal rozvíjet v zadní části lebky. May Rose bojovala o život dlouhých osm měsíců. V srpnu prodělala svou poslední operaci v nemocnici v Oxfordu a minulý týden zemřela, uvedl britský deník Mirror.

 

 

Matka Analee popsala poslední hodiny života své dcery May Rose. "Minulý víkend se na mě podívala a věděla jsem, že není v pořádku, stalo se jí toho hodně," řekla Analee. "Oči, které měla většinou Rose zavřené, nechala po celý víkend otevřené a věřím, že mi tím říkala, že je její čas a dávala mi sbohem,"doplnila Analee.

 

Analee je také přesvědčená, že její dcera na svou smrt čekala, dokud si maminka nenajde nového partnera, se kterým bude šťastná. „Počkala, dokud si nebyla jistá, že jsem v pořádku a mám někoho u sebe, kdo mi po její smrti pomůže,“ uvedla Analee.

 

 

Poslední hodiny života May Rose prožila v náruči své maminky a v okruhu blízké rodiny. Než holčička zemřela, začala ji tvář fialovět, zakvílela a poté ztratila veškerou barvu. I když se rodiče a záchranáři snažili provádět dívence srdeční masáž, už se ji nepodařilo zachránit.

 

GALERIE: Holčička se narodila s mozkem mimo hlavičku

1
/
8
Zdroj: facebook, May Rose Gibney's Journey
Holčička se narodila s mozkem mimo hlavičku - 1

 

Analee se rozhodla věnovat peníze, které jim poskytli lidé na operace, rodinám s dětmi trpícími stejnými nemocemi a těžkými podmínkami pro jejich léčbu.

reg TN.cz