smutný příběh

Holčička zemřela po kousnutí do palačinky! Stačil jen malý kousek

Nainika Tikoová
Zdroj: facebook
Téma:

Otec plánoval dceru potěšit palačinkami. Připravil je bez mléka, na které byla alergická. Dcerce do nich dal borůvky, které chtěla vyzkoušet poprvé v životě. Jediné kousnutí ale vyvolalo silnou alergickou reakci.

Devítiletá Nainika Tikoová z Londýna byla alergická na mléčné výrobky, kterým se celý život vyhýbala. Její rodiče dělali maximum, aby nic mléčného nesnědla. V květnu letošního roku chtěla poprvé v životě vyzkoušet borůvky. Otec je dceři připravil do palačinek, které vždy dělal bez mléka.

 

První kousnutí však vyvolalo tak silnou reakci, že vyděšení rodiče okamžitě přivolali lékařskou pomoc. Nikdo netušil, proč palačinky vyvolaly alergii, když v nich nebylo žádné mléko. Její stav byl ale velmi vážný. Lékaři oznámili rodičům, že mozek jejich dcery byl velmi vážně poškozen. Při životě Nainiku udržovaly jen přístroje.

 

 

Rodiče po pěti dnech svolali rodinu, aby se mohla rozloučit a svou dceru naposledy políbili, než byla odpojena od přístrojů. I když byla alergická na mléko, nikdy nebyla považována za vážný případ. Až posmrtné vyšetření odhalilo, že palačinka holčičku nezabila. Za její smrtí stála silná alergie na borůvky, o které rodina neměla nejmenší tušení.

 

Její rodiče nyní vybírají peníze ve jménu své dcery. Přejí si zahájit kampaň, která by informovala rodiče o alergických reakcích u dětí. "Nejsme experti. Jsme jen rodiče. Nevíme, jestli jsme mohli její smrti nějak zabránit. Ale alergie jsou téma, o kterém se musí mluvit. Třeba pomůžeme, aby se něco podobného nestalo další rodině," řekla matka dívenky deníku Daily Mail.

ham TN.cz