Otřesný případ

Holčičku (3) měla zavraždit vlastní matka, trestu možná unikne!

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 29. 1. 2020
Téma:

Policisté zveřejnili podrobnosti k vraždě tříleté holčičky, která se stala vloni v srpnu v Přerově. Dívku podle kriminalistů zavraždila její matka. Teď jí hrozí 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Ale je ve hře je i varianta, že trestu unikne.

Pro kriminalisty to byl snad nejhorší zážitek v životě, když loni uprostřed srpna objevili v jednom z bytů přerovského domu tělo tříleté dívenky. Holčička měla na sobě několik zranění, kterým podlehla.

 

"Matka, která se vzorně stará o svoji tříletou dceru po celou dobu, co je na světě, z nějakého důvodu tu dívenku usmrtí," přibližuje šílený případ vedoucí odboru obecné kriminality Olomouckého kraje Jan Lisický.

 

Dívenka nejspíš dlouho trpěla, než zemřela. Matka jí měla škrtit i kabelem od pračky. Policisty k domu přivolali místní, kteří si všimli zmatené polonahé ženy, která kolem pobíhala.

 

 

"Bude velmi záležet, zda ta maminka, která se tohoto strašného skutku dopustila, bude vůbec za tu věc souditelná. Tedy jestli bude prohlášena znalci za příčetnou v době spáchání toho trestného činu," zamýšlí se Lisický.

 

Policisté připravují návrh na podání obžaloby, čekají už jen na výsledky znaleckých posudků. Přerovem loni otřásl i nález mrtvého novorozence na okraji místní části Čekyně. Dodnes se ale nepodařilo vypátrat matku.

pez TN.cz