Veřejná sbírka

Holčičku, kterou zachránili z požáru, chce do péče sestra. Teď promluvila

Požár bytu si vyžádal dva dětské životy, nikdo tam s nimi nebyl
Zdroj: TV Nova
Byt zůstal po požáru zcela zničený
Téma:

Požár v Havířově připravil 19letou Kláru o dva malé bratříčky, čemuž stále nemůže uvěřit. Sestřičku, která přežila, si chce spolu s další sestrou vzít do péče. Pracuje také na založení transparentního účtu, na sociální síti pak požádala o materiální pomoc.

Pondělní tragédie otřásla nejen celým Havířovem, ale také zbytkem republiky. Nejhůře je na tom sestřička dvou chlapců, kteří při požáru bytu v městské části Šumbark zemřeli. V té době byla sedmiletá Pavlínka také uvnitř, zachránil ji ale duchapřítomný soused, který vykopl dveře.

 

Sestra chlapečků a dívenky pořád nemůže uvěřit tomu, co se stalo. "Moje lásky, budete strašně chybět. Měli jste život přes sebou a nemělo to takhle skončit. Chci vás zpět, byli jste strašně šikovní. Budu na vás pořád myslet. Nezapomeneme na vás, srdíčka," napsala na facebook.

 

Její sedmiletá sestra je od záchrany z požáru v nemocnici a podle Kláry se stále nemůže vzpamatovat. Už během pátku by ji ale lékaři měli propustit a Klára si ji chce vzít k sobě. Kromě ní by ráda dostala do péče i druhou, 14letou sestru Violu, která je nyní v dětském domově.

 

 

"Sestra jde ke mně do péče, pokusím se co nejdříve. Je zdravá, nic jí nehrozí," informovala 19letá dívka. Na tom, aby jí byly sestry svěřeny do péče, začala pracovat téměř ihned, jak se o tragédii dozvěděla. Každý den se snaží posunout svůj případ dál, aby se holčičky co nejdříve ocitly u ní.

 

Sama se ale Klára stará o ročního synka, a tak pro ni bude péče o další dvě děti o to náročnější. Na facebooku tak její blízcí založili veřejnou sbírku, ve které vybírají oblečení, potraviny, hračky, ale třeba i nábytek pro rodinu. Brzy by měl začít fungovat také transparentní účet.

 

"Shořelo jim vše a je toho hodně, co jim teď chybí. Kláře začne jiný život se třemi dětmi dohromady. Tímto vyzývám lidi, kteří budou chtít dobrovolně pomoct. Děkuji," popsala Klářina dlouholetá kamarádka Pavlína Oláhalová, která spravuje facebookovou stránku Veřejná sbírka pro holčičku ze Šumbarku.

 

 

Policisté případ vyšetřují od úterního rána. Žádný posun ale zatím nehlásí, nejprve musí vyslechnout všechny svědky. Nikdo tak dosud nebyl kvůli požáru obviněn a vyšetřování bude podle policejní mluvčí trvat několik týdnů.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragickém požáru:

epa TN.cz