Sama a opuštěná

Holčičku našli na ulici dvakrát za jeden večer, matce teď hrozí soud!

plačící dívka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 24. 8. 2020
Téma:

Až dva roky za mřížemi může strávit třiatřicetiletá žena z Veselí nad Moravou na Hodonínsku, která měla minulý týden dvakrát za jeden večer nechat svoji nezletilou dceru bez dozoru. Dítě v obou případech na ulici objevili místní, kteří zároveň zalarmovali policisty.

Matka dítěte je nyní podezřelá z ohrožování výchovy dítěte. Podle vyšetřovatelů dcerku dvakrát opustila. "Nechala ji buď hlídat nezodpovědné kamarádce, nebo ji ponechala v noci na ulici a odešla se bavit do baru. V obou případech holčičku našli v ulicích města náhodní kolemjdoucí a vyrozuměli policisty," popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

 

Poprvé, kdy měla na dívenku dohlížet kamarádka, muži zákona dítě předali matce v domnění, že spolu obě zamíří domů. Jenže to se nestalo. "Znovu jsme později v noci řešili stejnou událost, kdy ji tentokrát matka ponechala venku bez dozoru," objasnil policejní mluvčí.

 

 

Dívka tak ve finále skončila u prarodičů. Když policisté následně se ženou její chování řešili, odmítla se dotyčná podrobit testu na alkhol i drogy. Pokud padne obvinění a případ doputuje až k soudu, hrozí nezodpovědné matce v krajním případě až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

Opilá matka se motala s kočárkem, nadýchala i její kamarádka:

 

TN.cz