Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prague Pride

Homosexuálové pochodovali Prahou, přijelo jich až 40 tisíc!

Prague Pride 2016
Zdroj: ČTK

V rámci pochodu hrdosti sexuálních menšin Prague Pride dorazilo do Letenských sadů podle organizátorů asi 40.000 lidí. Během průvodu si účastníci připomněli památku obětí nedávné střelby a americkém Orlandu. Celý pochod centrem Prahy se podle policie obešel bez incidentů.

Podle policie se celý pochod obešel bez incidentů. Podle zpravodajky ČTK cestou proti akci protestovalo pokřikováním, transparenty či rozdáváním letáků pouze několik jednotlivců.

 

Roztančený průvod na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) vyšel ve 13:00 z Václavského náměstí. V čele průvodu jel Omar Sharif junior, vnuk slavného egyptského herce téhož jména. Během arabského jara v roce 2012 se jako první veřejně známá osobnost arabského světa přihlásil ke své homosexuální orientaci, a musel proto kvůli své bezpečnosti opustit rodný Egypt.

 

 

Účastníci akce prošli ulicemi Na Příkopě a Revoluční na Dvořákovo nábřeží, kde minutou ticha a vypuštěním 49 černých balonů uctili stejný počet obětí červnové střelby v gay klubu v americkém Orlandu. Odtud průvod zamířil přes Čechův most do svého cíle na Letné.

 

 

Účastníci se na průvod vybavili duhovými vlajkami, havajskými věnci a dalšími doplňky. Někteří dorazili v extravagantních kostýmech. Součástí průvodu byla také desítka alegorických vozů, ze kterých hrála taneční hudba. Průvod přilákal pozornost i kolemjdoucích, zejména turistů, kteří se s pochodujícími lidmi fotili.

 

"Letošní ročník festivalu Prague Pride přinesl téměř 130 akcí, většina z nich už od pondělí proběhla, dnešním dnem ještě rozhodně nekončí, v neděli plánujeme například Pride piknik na Střeleckém ostrově," sdělila ČTK mluvčí festivalu Bohdana Rambousková.

vbo tn.cz / ČTK