Noční Praha

Honička po Praze s překvapivým koncem. V autě byli syrští uprchlíci

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 17:19
17.1. 2020 16:18
Téma:

Rutinní kontrola se pro noční hlídku pražských celníků změnila v honičku jako z akčního filmu. V noci ze středy 15. ledna na čtvrtek si v rámci běžné prohlídky vytipovali ke kontrole osobní auto. Řidič audi s maďarskou poznávací značkou ale na výzvu celníků nijak nereagoval a rozhodl se jim ujet. Snaha o únik ztroskotala na neznalosti města a celníci řidiče zadrželi ve slepé ulici.

"Zhruba v půl třetí ráno si na dálnici D1 ve směru na Prahu celníci náhodně vytipovali ke kontrole osobní automobil Audi maďarské imatrikulace. Za použití výstražného zařízení a nápisu STOP se snažila hlídka vozidlo navést k zastavení na bezpečném místě na čerpací stanici, kde chtěla provést kontrolu vozidla. Řidič ovšem na výzvu celníků nereagoval, naopak výrazně zrychlil a snažil se hlídce ujet směrem na Vršovice," informovala tisková mluvčí celníků Ivana Kurková.

 

Nebezpečná jízda podezřelého řidiče navíc málem stála zdraví i další účastníky silničního provozu. Během zběsilé honičky si celní hlídka přivolala na pomoc kolegy.

 

 

Muž v audi podle informací celníků na okamžik zpomalil v Záběhlické ulici, kde vysadil tři své spolujezdce. Dva muže a jednu ženu druhá hlídka celníků okamžitě zadržela a přivolala na místo policii. Ukázalo se, že trojice u sebe nemá žádné doklady. Vyšetřování odhalilo, že se jedná o uprchlíky ze Sýrie.

 

Na záznamu z palubní kamery auta celníků je vidět, jak se řidič audi snaží za každou cenu ujet. Bylo by se mu to možná podařilo, kdyby lépe znal terén, kterým prchal. Poblíž ulice U Plynárny ho totiž překvapila slepá ulička, kde ho celníci nakonec zadrželi a podrobili kontrole.

 

 

Řidič se nebál zajet i do protisměru či na chodník, jen aby celní hlídce unikl. Po zadržení řidiče pomohla zpacifikovat pistole, kterou na něj namířil jeden z celníků. Maďarský občan syrské národnosti tak dostal pouta. Navíc se ukázalo, že u sebe ani neměl řidičský průkaz.

 

"Pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice, byl případ předán Policii České republiky k dalšímu šetření," dodává Kurková.

TN.cz