Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2018 20:30
Chvíle hrůzy

Honza je naživu, věří přítelkyně keškaře, jehož spláchl liják!

Pátrání - ČESAL JAN
Zdroj: Policie ČR

Už čtvrtým dnem pátrají policisté po sedmadvacetiletém Janu Česalovi. Mladík je jedním ze čtveřice "keškařů", které v sobotu v podzemí Motolského potoka spláchla přívalová vlna. Jeho přítelkyně, která hrůzný zážitek přežila, věří, že je Honza stále naživu.

Policisté v úterý večer oznámili, že i čtvrtý den pátrání skončil nezdarem, ve středu se ovšem potápěči do Vltavy vrátí. "Pátrání bude v následujících dnech i nadále pokračovat, neboť musíme řeku prohledat až k Hlávkovu mostu," uvedl v úterý večer policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Mladá žena ze středních Čech, která na facebooku vystupuje jako Lilik, žádá prostřednictvím sociální sítě o pomoc při pátrání, upozornil Blesk.

 

"Kdybyste ho náhodou někdo viděl. Měl na sobě černé triko s bílým nápisem Doga, vzadu na zádech. Potom maskáčové kapsáče a černé gumovky. Nemá u sebe doklady ani mobil," napsala podle Blesku mladá žena.

 

V komentářích pak upřesnila, že Jan Česal je jedním ze čtveřice milovníků geocachingu, kteří v sobotu v podzemí v Praze hledali kešky, když je překvapil obří příval vody způsobený intenzivním deštěm.

 

 

Lilik byla v podzemním korytě Motolského potoka také - dravý vodní proud ji donesl až do Vltavy. Měla obrovské štěstí - narozdíl od své další kamarádky, která řádění živlů nepřežila.

 

A protože ona sama z vodního proudu vyvázla, tak věří, že se to mohlo povést i jejímu příteli Honzovi.

 

"Byli jsme tam všichni čtyři. Kromě něho nás to všechny vyplivlo do Vltavy. A v té štole byly pouze holé stěny, takže se nedalo nikde zachytit. Pouze postranních žebříků, díky kterým se mohl dostat ven kanálem, pokud se mu povedlo se chytit," popsala chvíle hrůzy mladá žena.

 

 

A domnívá se, že Honza mohl po jednom ze zmíněných žebříků vylézt. Jenže je třeba v šoku a proto se ještě nikomu neozval. A zamýšlí se, že se třeba snaží domů dojít pěšky, což je ovšem šedesát kilometrů.

 

Pusťte si obsáhlou reportáž o geocachingu:

 

 

pez TN.cz