Plzeňský poctivec

Honza našel obálku plnou peněz, jejich majitele se ale nedaří najít!

Peníze v obálce - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
19.7. 2020 12:44
Téma:

Už několik dní se hledá majitel obálky plné peněz, kterou nešťastník vytratil v západočeské metropoli. Poctivý nálezce se nejprve majitele peněz pokoušel vypátrat vlastními silami, posléze odnesl peníze strážníkům.

Třicetiletý Honza M. našel bílou obálku plnou peněz a nadepsanou příjmením Kratochvíl ve středu navečer na rohu Prešovské ulice a sadů Pětatřicátníků, píše portál Krimi Plzeň.

 

Uvnitř obálky byl vyšší obnos, mohlo by jít například o výplatu. Honza nalezené peníze nezatajil, místo toho obešel okolní obchody, zastavil se v blízké bance a záhadného pana Kratochvíla se pokoušel vystopovat i přes svůj facebookový profil. Vše bylo bohužel marné.

 

 

Proto se nakonec obrátil na strážníky. Že plzeňští městští policisté zmíněnou obálku opravdu převzali, potvrdila v pátek jejich mluvčí Veronika Kuchynková.

 

"Vzhledem k tomu, že majitele peněz se nepodařilo dohledat, byla obálka dnes předána na ÚMO (úřad městského obvodu) Plzeň 3 – oddělení ztrát a nálezů. Případný majitel jistě bude vědět, jaká suma se v obálce nachází," doplnila Kuchynková.

TN.cz