Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 8. 2015
Kde je?

Honza nechal doma dceru a manželku a zmizel beze stopy!

Zdroj: TV Nova

Desítky lidí dnes prohledávaly lesy kolem středočeského Mníšku pod Brdy. Přátelé a kamarádi hledali Jana Beneše. Realitní makléř a otec jedenapůlroční dcery před týdnem beze stopy zmizel. Policie ho najít nedokázala a blízcí se bojí nejhoršího.

Na první pohled to může vypadat jako start obyčejného turistického pochodu. Jenže tihle lidé do lesa kvůli odreagování a zábavě nepřišli. Hledají kamaráda Honzu Beneše.


Jan Beneš odešel ze svého domu v Mníšku pod Brdy minulou sobotu, 8. srpna. U sebe měl jen mobil, peněženku a údajně také kapesní nožík.


Manželce toho moc neřekl. "Ptala jsem se ho, jestli potřebuje auto, on že nepotřebuje. Měla jsem za to, že jde někam na procházku, já šla uspávat dítě. No a pak už nepřišel," vzpomíná Zdena Benešová.


Benešovi mají jedenapůlroční dceru Viktorku. Normální rodina s běžnými starostmi. "Procházela jsem pracovní maily, normálně plánoval schůzky s klienty. To nedělá člověk, který si jde něco udělat," přemítá zoufalá žena.


Policejní pátrání se minulo účinkem, Janovi kamarádi svolali na sociální síti vlastní akci. Přišlo odhadem čtyřicet lidí. Vyráželo se v půl desáté ráno. Jana Beneše se ale do odpoledne najít nepodařilo.


Zítra to bude měsíc, kdy záhadně zmizela i úspěšná manažerka Jana Svobodová z Prahy. Odjela autem z práce a už ji nikdo neviděl. Signál jejího mobilu se naposledy objevil na Vysočině.

pez, Ondřej Špalek TN.cz
Reklama