vražda v brně

Honza uškrtil vodítkem prostitutku (†65)! Soud potvrdil původní trest

Téma:

Olomoucký vrchní soud v úterý potvrdil trest odnětí svobody na 13 let pro Jana Eliáše, který jako dvacetiletý chlapec surově napadl a poté uškrtil vodítkem na psa 65letou prostitutku. Eliáš se kvůli sexuální úchylce musí podrobit i ústavní ochranné léčbě.

Případem brutálního násilí a vraždy, které se v roce 2009 dopustil dvacetiletý Jan Eliáš, se v úterý zabýval olomoucký vrchní soud. Ten pouze potvrdil předchozí rozhodnutí Krajského soudu v Brně a potrestal mladíka odnětím svobody na 13 let.

 

"Pokud se jedná o trest, pohybovali jsme se v sazbě od desíti do patnácti let, kdy trest ve výměře 13 let je trestem přiměřeným a zákonným," uvedl mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

 

 

Obhajoba ale s výsledkem spokojená není a kauzu tak bude řešit Nejvyšší soud. "Budeme v každém případě podávat dovolání, protože i soud odvolací ignoruje názor soudu nejvyššího, což nepovažujeme za správné," objasnil obhájce Oldřich Ševčík.

 

Eliáš navíc musí z rozhodnutí soudu podstoupit ochranné ambulantní sexuální léčení.

 

Šestadvacetiletý Jan Eliáš se s prostitutkou seznámil přes inzerát. Několikrát se sešli v jejím bytě v Brně. Při posledním sexuálním styku měl ale mladík pětašedesátiletou ženu zavraždit. Nikdy se k činu nepřiznal.

Dominika Večerková/ lud TN.cz