smrt v brně

Honza (26) uškrtil prostitutku (†65) vodítkem! Soud ho potrestal

Uškrcení vodítkem
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

Krajský soud v Brně poslal v pátek do vězení Jana Eliáše, který jako dvacetiletý chlapec v roce 2009 uškrtil vodítkem na psa prostituku. Mladík je odsouzen k odnětí svobody na 13 let. Rozsudek není pravomocný.

Šestadvacetiletý Jan Eliáš se s prostitutkou seznámil přes inzerát. Několikrát se sešli přímo v jejím bytě v Brně-Komíně. Při posledním sexuálním styku ale tehdy dvacetiletý mladík pětašedesátiletou ženu zavraždil.

 

Mladík u soudu vše popíral. "Obžaloba mě uráží. V den vraždy jsem tam vůbec nebyl," hájil se loni v lednu.

 

Ačkoli vyšetřovatelé proti Eliášovi nenašli žádné přímé důkazy, společně s přihlédnutím k výpovědím svědků soud rozhodl, že Eliáš je vinen. Nejvyšší soud však původní verdikt nakonec zrušil a nařídil případ znovu prověřit. V rámci přezkoumání musel být navíc odtajněný svědek, který v případu vypovídal v neprospěch Eliáše. Tím byl muž, který s ním seděl ve vazbě, informují Novinky.cz.

 

 

"Eliáš mi řekl, že on uškrtil prostitutku, že on to má dobré, protože na něj nic nemají a ona už nepromluví. Bylo to prý super, když ji škrtil,“ řekl u soudu.

 

Eliáš má na svém kontě sedm útoků na ženy, kterých se dopouštěl už v patnácti. Stále však tvrdí, že v případě vraždy prostituky je nevinný a proti rozhodnutí soudu se odvolal. Případ tak nyní připadne Vrchnímu soudu v Olomouci.

TN.cz