návrat z dovolené

Horor na cestě z Chorvatska! Na dálnici shořel český autobus

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 18.8. 2019 20:25
Téma:

Chvíle hrůzy prožily desítky lidí na cestě z Chorvatska. Český autobus začal hořet na dálnici A1 před tunelem Sveti Rok ve směru na Záhřeb. Žádný z cestujících by neměl být zraněný, plameny však pohltily celý autobus, takže z něj zbyly jen ohořelé trosky.

Na tenhle návrat z dovolené turisté zřejmě jen tak nezapomenou. Jen pár kilometrů od Jadranu jejich cestu přerušil oheň. Autobus začal hořet okolo osmé hodiny večer zhruba kilometr před tunelem Sveti Rok ve směru na Záhřeb. Informoval o tom chorvatský deník Dnevnik.hr.

 

Hasiči požár uhasili kolem desáté hodiny večer, z autobusu však zbyly jen trosky - plameny úplně celý vůz pohltily. Hustá oblaka dýmu byla vidět až pět kilometrů daleko.

 

Zájezdový autobus měl českou poznávací značku a cestovalo v něm 49 lidí. Nikdo z nich se naštěstí nezranil. Všichni stihli včas vystoupit, ne všichni si však stihli včas vzít svá zavazadla.

 

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventovaný úsek, na místě se tvořily obrovské kolony. Dálnice byla několik hodin uzavřená a místní policisté odkláněli dopravu. Příčina požáru je zatím předmětem vyšetřování.

 

TN.cz