Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

mumie v chodově

Horor na Sokolovsku! Žena tři roky bydlela s mrtvolou své matky

Asi tři roky žila žena z Chodova na Sokolovsku v bytě s mrtvolou své matky. Přišlo se na to až nyní, když zemřela i 61letá, podle odborníků psychicky nemocná žena. Případ šetří policie.

V Chodově na Sokolovsku našli policisté v bytě před nedávnem mrtvou ženu. Přivolali koronera, který měl ohledat její tělo člověka. Při prohlídce bytu ale našli v posteli další mrtvolu. Ukázalo se, že je to 94letá matka zesnulé.

 

"Tělo jedné z žen bylo již v mumifikovaném stavu. Předběžně bylo zjištěno, že k jejímu úmrtí došlo zhruba před třemi roky," uvedla mluvčí policistů Kateřina Krejčí.

 

Kriminalisté samozřejmě po nálezu zbystřili. Mrtvé schovává obvykle někdo, kdo tají násilný trestný čin. V tomto případě to ale policie vyloučila. Vypadá to, že se žena nesmířila se smrtí matky, a chtěla ji mít stále u sebe.

 

O tom, že žijí v domě několik let s mrtvým člověkem, neměli lidé z chodovského sídliště nejmenší tušení. "Já jsem se kolikrát zeptala: Zdeňko, co máma? Pozdravuj. A ona odpověděla: Jo jo, děkuju, v pořádku," tvrdí jedna ze sousedek. "O mamince se nezmiňovala. Akorát několikrát jsem slyšel, že jde za ní na návštěvu, že měla být někde v nějakém pečovateláku," řekl TV Nova další soused.

 

 

 

Tři roky mrtvá žena v domě nikomu moc nechyběla. Její dcera to samozřejmě držela v tajnosti. Nechyběla tak ani sousedům a ani úřadům. "V případě, že ten občan není v hledání, není nezvěstný, nebo ta rodina nám neoznámí nebo úřadu neoznámí, že ten člověk zemřel, tak my vlastně jiný zdroj nemáme," řekl starosta Chodova Patrik Pizinger.

 

Žena mohla svou mrtvou matku zapírat ze zištných důvodů - dostávat se k jejímu důchodu a přijít si na statisíce korun. To ale musí zjistit policie. Podle lékařů nelze vyloučit ani její psychickou chorobu.

 

"Často se skloňuje problém traumatizace a narušení vazby s matkou v raném věku," informoval psycholog Slavomil Fischer. Policie tento výjimečný případ s největší pravděpodobností odloží.
 

František Nyklas, Martin Kočárek, sei TN.cz