Školka terčem útoku

Horor v čínské školce: Muž na děti zaútočil žíravinou, přes 50 zraněných

Muž útočil ve školce s žiravinou
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
13.11. 2019 11:26
Téma:

Tři učitelé a 51 dětí bylo zraněno v mateřské školce na jihozápadě Číny, když na ně v úterý zaútočil muž žíravou chemickou látkou.

Podle čínské zpravodajské agentury Xinhua je z útoku podezřelý 23letý muž jménem Kong. Ten v pondělí odpoledne zamířil do školy v městě Kaiyuan v provincii Yunnan a do místnosti plné dětí a učitelů nastříkal žíravinu.

 

"Dva ze zasažených byli vážně zraněni, jejich život však ohrožen není," informuje zpravodajská agentura. Podezřelý muž byl zadržen zhruba hodinu po útoku. Chemikálií údajně útočil ze vzteku na společnost, které se tak chtěl pomstít.

 

 

 

Látka, kterou použil, je dle expertů hydroxid sodný, známý jako kaustická soda. Používá se při výrobě řady běžných produktů, včetně mýdla, papíru a nejrůznějších barviv. Při kontaktu s pokožkou či očima může zasaženého popálit, vyvolat alergickou reakci nebo způsobit dočasnou ztrátu vlasů.

 

 

Pondělní incident není bohužel jediným útokem na školu na území Číny. V říjnu roku 2018 útočila žena kuchyňským nožem a pořezala nejméně 14 dětí. Na střední škole v provincii Shaanxi bylo v dubnu 2019 zabito 9 studentů. Pachatel si tehdy za svůj čin vysloužil trest smrti. 

TN.cz