Leželo tam 14 hodin

Horor v metru! Tělo muže přejelo 300 vlaků. Mysleli si, že je to liška

Londýnské metro - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Neuvěřitelný případ se na konci minulého roku stal v londýnském metru. Na trati Piccadilly Line srazil vlak sedmačtyřicetiletého muže. Manažer, který byl prověřit hlášení automatického systému ale uvedl, že jde o sraženou lišku. Tělo tak přejelo dalších zhruba 300 vlaků. Že jde o člověka, zjistili až za 14 hodin.

Mrtvola sedmačtyřicetiletého muže z města Maidstone v hrabství Kent se na koleje linky Piccadilly Line dostala 28. prosince před polednem. V úseku mezi stanicemi Holborn a Russell Square v 11:30 nahlásil překážku automatický systém. Do tunelu se to vydal prověřit manažer.

 

"Kontrolorům linky ve stanici Earls Court hlásil, že tělo, které vidí, je mrtvola lišky nebo liščí rodiny," uvedl zdroj pro list The Sun.

 

Provoz na trati byl obnoven a každou hodinu po ní projelo průměrně 26 vlaků. Provoz byl zastaven až v 1:42 ráno následujícího dne. Tělo mrtvého muže přejelo za 14 hodin více než 300 vlaků metra. Když se do tunelu vydali policisté, zjistili, že nejde o lišku, ale mrtvého muže.

 

Příčinu smrti zatím policisté neuveřejnili, případ ale není vyšetřován jako úmrtí s cizím zaviněním a tělo si převzal koroner. Výsledky vyšetřování britské dopravní policie by měly být známé v průběhu letošního roku.

 

 

"Naše myšlenky jsou s rodinou a přáteli muže, jehož tělo bylo 29. prosince 2017 nalezeno v tunelu mezi stanicemi Holborn a Russell Square. Nemůžeme až do ukončení vyšetřování případ dál komentovat," uvedl mluvčí provozovatele londýnského metra, společnosti Transport for London.

 

Společnost je obviňována, že její zaměstnanci byli pod tlakem, aby nezpůsobili dopravní komplikace pro tisíce dojíždějících.

 

Mrtvola ležela jen 160 metrů od nástupiště stanice Holborn. Kamerové záznamy odhalily, jak muž ze stanice vlezl do tunelu. Linka Piccadilly je ze sítě londýnského metra sebevrahy třetí nejvyhledávanější trasou. Za 10 let se na ní pokusilo skoncovat s životem 92 lidí.
 

vbo TN.cz