Demonstrace v USA

Hororový závěr protestu v Seattlu. Černoch v bílém autě srazil dvě ženy

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
5.7. 2020 19:19
Téma:

Tragédií skončily rasové protesty v americkém Seattlu. Do dvou demonstrujících žen ve vysoké rychlosti narazilo auto. Incident natočila bezpečnostní kamera. Jedna ze zraněných demonstrujících dokonce údajný útok nastreamovala na svůj facebook.

Děsivé video zachycuje bílé auto, jak ostře naráží do skupiny demonstrujících v americkém městě Seattle. Dvojici žen náraz odhodil jako hadrové panenky. Jedna z nich, 24letá Summer, vážným zraněním podlehla. Dvaatřicetiletá Diaz z Bellighamu skončila s vážnými poraněními v nemocnici.

 

Dálnice Interstate 5 (I5) byla kvůli protestu uzavřená. Bílé auto, za jehož volantem podle tamních médií seděl 27letý černoch Dawit Kelete, se zábranám údajně vyhnulo a do demonstrantů najelo úmyslně. Policisté muže na místě zadrželi, jak informuje portál USA Today.

 

 

Co řidiče bílého Jaguaru k činu vedlo, se zatím nevím. Protesty v Seattlu navazovaly na sérii demonstrací, které neutichají už od konce května. Tehdy v Minneapolis zemřel při nepřiměřeném policejním zásahu černoch George Floyd.

 

Dálnici I5 demonstranti blokují už 19 dní. Několik z nich bylo v průběhu minulého týdne zatčeno. "Doufám, že po této tragédii protestující přehodnotí další blokádu dálnice. Nemůžeme jim zaručit bezpečnost," řekl policejní kapitán Ron Mead.

 

 

Těžce zraněná Diaz pořídila z demonstrace dvouhodinový videozáznam, který sdílela na facebooku. Video končí krátce poté, co dojde ke srážce. Zazní jen výkřik "Auto!", následovaný zvukem pneumatik a nárazem.

Související témata:
TN.cz