Staré město

Horské město nemohlo sehnat lékaře, natočilo proto netradiční náborové video

Petr Bača
Petr Bača
28.3. 2021 20:52

Ve Starém Městě pod Sněžníkem už několik měsíců hledají praktického lékaře. Snaha radnice najít náhradu byla zatím marná a to přesto, že už vydala řadu inzerátů. Obyvatelé obce teď vkládají naděje do náborového videa, které se rozhodli natočit.

Překrásné výhledy, zelenající se louky, čerstvý vzduch a přátelští obyvatelé. I tím se snaží lidé ze Starého města nalákat nového praktika. Současná doktorka bude zanedlouho končit.

 

"V letošním roce bude odcházet do důchodu, a tak jsme rozprostřeli sítě. Můžu říct, že po celé republice, protože jsme dali inzeráty do odborného časopisu lékařského," řekl starosta Jiří Kramp.

 

 

Jeden vážný zájemce se sice radnici přihlásil, nakonec z toho ale nic nebylo. Jeho manželce se totiž nikde v okolí nepodařilo najít práci. Paní Janoušková pak přišla s nápadem natočit video.

 

"To není lehké nalákat člověka, aby šel žít do těch částí, o kterých se říká, že jsou odlehlé, že jsou prostě bohem zapomenuté a podobně. Proto jsme zvolili tu formu videa, aby člověk viděl, že je tu krásně, že je tu spousta dobrých věcí pro život," uvedla iniciátorka videa Ivana Janoušková.

 

 

Video sklízí úspěchy. Praktici se začali hlásit. A nejen oni. "Ozvali se lidé, kteří se třeba ptali jestli nepotřebujeme doktora filozofie," dodal starosta Kramp.

 

Nedostatek praktických lékařů netrápí jenom obyvatele Starého Města. Poptávka po doktorech je po celé republice. Dosluhující lékaře na vesnicích totiž nemá kdo nahradit. Mladší doktoři zůstávají spíše ve velkých městech. Lákadlem by pro ně v malých obcích mohla být krásná okolní příroda.

TN.cz