poznáváte ho?

Host restaurace ve vteřině přišel o 132 tisíc! Zloděj mu ukradl tašku

Téma:

Policie pátrá po zloději, který minulý týden okradl v centru Prahy hosta restaurace. Během několika málo vteřin ho připravil o 132 tisíc korun, pachateli stačilo pouze popadnout z opěradla židle tašku, ve které byly peníze uložené. Celý incident natočila kamera.

Pražští policisté zveřejnili záběry z krádeže, ke které došlo 21. června v ulici U Lužického Semináře na Malé Straně. Parta přátel se během procházky zastavila v tamní restauraci, aby se občerstvila, posezení ale jednoho z nich přišlo pořádně draho.

 

"Muž si odložil své příruční zavazadlo na opěradlo židle, na které seděl. Pak se dal s kamarády do tak družného hovoru, že si nikdo z nich nevšiml mladíka oblečeného v tyrkysovém tričku, modrých riflích a šedivé kšiltovce, který se k poškozenému zezadu přitočil," vysvětlil okolnosti incidentu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Mladík nejprve dělal, jako by nic. Pohrával si s mobilním telefonem, pak se rozhlížel kolem sebe. Jakmile ale pišla vhodná chvíle, přehodil si přes rameno šusťákovou bundu a rukou stáhl tašku z opěradla židle. Okamžitě ji schoval pod bundu a z místa odešel rychle pryč. Okradený muž tak ve vteřině přišel o mobilní telefon a finanční hotovost v celkové hodnotě téměř 132 tisíc korun.

 

"Událost policisté z místního oddělení Mala Strana prošetřují pro podezření z trestného činu krádež, za což hledanému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Nicméně mladíka se zatím vypátrat nepodařilo," vysvětlil Hulan.

 

Z tohoto důvodu se nyní policie obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. "Pokud nenechavce zachyceného na záběru bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo, kde přebývá, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," vyzval mluvčí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz