REKONSTRUKCE

V opuštěném hotelu cvičí policie: v budoucnu se nabídne mladým!

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová, Gustav Weiss
8.12. 2019 5:45
Téma:

Hotel Opatov, stojící poblíž stejnojmenného metra v Praze, byl opuštěný zhruba před deseti lety. Po posledním majiteli je v neobyvatelném stavu a díky městu slouží alespoň pro pravidelné cvičení složek Police České republiky a záchranného sboru. Teď má šanci na záchranu a pomůže tím i mladým lidem na startu života.

Devatenáct pater a kolem tisíce lůžek ve sto devadesáti apartmánech. Takových kapacit dosahoval bývalý Hotel Opatov ještě před zhruba deseti lety. Z venku dnes vypadá téměř stejně jako před lety, ale uvnitř byste si marně představovali, jak to tu vypadalo za provozu.


Veškeré vybavení je pryč a k čemu jaká místnost sloužila, se dá zjistit už jen podle informačních cedulí nebo díky nápisům na dveřích. Každý pokoj v budově vypadal stejně. Měl dvě místnosti, sociální zařízení s umakartovým jádrem a malou předsíň.


Teď je už spousta dveří vyražených, po zemi se válí rozbité sklo a nábojnice. Důvod nám objasnil správce budovy Roman Khek. "Hotel využívají složky Police České republiky a záchranného sboru hlavního města Prahy ke svému cvičení.“

 Že zde dochází k pravidelnému výcviku, potvrzují i policejní pásky a terče na stěnách. Ty ale pravděpodobně brzy zmizí, protože vlastník hotelu, kterým je Magistrát Hlavního města Prahy, má s objektem jiné plány.


"Město ho chce zrekonstruovat. Ta rekonstrukce by měla v příštím roce už snad začít, momentálně se vybírá zhotovitel a třeba v polovině příštího roku tady bude stavba“ dodává Khek. Vzniknout by zde měly tzv. startovací byty pro mladé rodiny v návaznosti na bytovou krizi v metropoli.


Nejde ale o byty pro sociálně slabé, část totiž nabídnou i učitelům, hasičům nebo policistům a jejich rodinám.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz